Large oasis terraces serie multiply architecture singapore archchannelcom 2364 col 6

Оазис серед міських джунглів

Місце: Сінгапур

Функція: громадський цент для обслуговування житлових районів

Площа: 27 400 м2

Статус: реалізовано 2018

Фото: Hufton + Crow 

Архітектор: Serie Architects і Multiply Architects

Serie Architects і Multiply Architects завершили громадський центр в Сінгапурі, який включає в себе спільний терасовий сад з видом на річковий канал.

Лондонська компанія Serie Architects співпрацювала з місцевим архітектурним бюро Multiply Architects, щоб розробити Oasis Terraces для Сінгапурського Комітету з питань житлового будівництва та розвитку (HDB), який саме шукав нову модель  громадських центрів для обслуговування громадських житлових районів.

Будівля розташована на березі річкового каналу в густонаселеному районі Пунгголь і включає в себе комунальні об'єкти, ресторани і магазини, поряд з державною поліклінікою.

Відкриті фасади конструкції призначені для того, щоб надати будівлі відчуття відкритості, що підкреслює її цільове призначення.

"Наш дизайн про відкритість до суспільства, який зазвичай зустрічається на фасадах і коридорах житлових блоків 1970-х і 1980-х років", - сказав головний архітектор компанії Multiply Architects, Крістофер Лі.

"Ми перетворили цей об'єкт у світлий і відкритий для всіх людей, який захоплює з першого погляду перебування тут і вміщує різноманітні програми для спільноти в ландшафтній обстановці - це архітектурна основа теперішнього життя".

У центрі громадського центру розташована серія терасових садів, з видом до води і вміщують різні соціально-комунікативні зручності, включаючи місця збирання, дитячі майданчики та природний амфітеатр.

Деякі приміщення, в тому числі ресторан і зал очікування клініки, з'єднані безпосередньо з терасами в саду, тому відвідувачі можуть вибирати чи сидіти на вулиці, чи в приміщенні, а користувачі клініки можуть виходити в сад і дивитися на зелень і воду.

У передній частині будівлі, з видом на воду, розташована велика захищена площа з колонами. Всі циркуляційні маршрути перетинають цей відкритий простір, який може бути використаний для різноманітних громадських заходів та подій.

Піднесення веранди дозволяє проходити світлу через відкриту структуру.

Широкий ландшафт на даху центру включає структуровані грядки, які місцеві жителі можуть використовувати для міського землеробства, це що архітектори запропонували, додає ще один шар соціальної цінності для цієї локації.

"Сади грають більше, ніж просто естетичну роль у спільноті; вони є колективним проектом у садівництві", - додав Serie Architects. "Завдяки залученню жителів разом, щоб садити, підтримувати і насолоджуватися ними, сади допомагають створювати нові знайомства та колективно вирішувати великі справи спільноти".