Large peter zumthor secular retreat living architecture dezeen 2364 col 7

Пітер Цумтор завершує будівництво сільської вілли в Девоні

Швейцарський архітектор Peter Zumthor ( Пітер Цумтор ) завершив проект житлового будинку, призначений для душевного відпочинку.

Місце: Девон, Англія

Функція: житловий будинок для здачі в оренду

Статус: реалізовано 2018

Фото: Jack Hobhouse

Архітектори: Peter Zumthor, Rainer Weitschies, Pascal Berchtold, Tom Tsapkov, Anna Page

Будинок, над яким Пітер працював більше 10 років, є першою постійною його будівлею у Великобританії. Розташований на вершині пагорба в Південному Девоні, Англія, де відкривається вражаючий вид на навколишню місцевість.

Цумптор розробив проект, який був побудований з бетону, все ручна робота - така техніка дає смуги стінам від опалубки, як усередині, так і зовні, це робить будинок ще більш вражаючим і неповторним.

Цумтор сказав, що його метою було наслідувати "неймовірну присутність матеріалів і прекрасну гармонію простором, також світлом і тінню" 

"Я думаю, що це прекрасно, якщо ви можете створити міцну будівлю, яка допоможе вам надихатись і творити хороші речі, а не яка вас пригнічує", сказав він.

Secular Retreat - це сьомий будинок для компанії, яка займається орендою нерухомості, створена письменником Аланом де Боттоном, щоб запропонувати людям можливість орендувати будинок, спроектований відомими світовими архітекторами. 

Це було насправді круто, коли справа дійшла до фінального завершення. Але це зайняло значно більше часу, ніж в будь-якій з інших компаній, такі як: MVRDV, John Pawson's, Grayson Perry :)

Однією з причин довгої затримки є рівень деталізації та майстерності, які були реалізовані в будівлі.

"У мене є таке поняття - я роблю оригінали", - сказав Пітер Цумтор.

"Моя робота завжди моя робота, це не робота моїх співробітників. Я не торгова марка, я завжди роблю оригінал".

Розташування будинку дуже просте, все організовано на одному поверсі. Є два крила в будинку, кожна спальня має власну ванну кімнату.

Це щедрий житловий простір, включаючи кухню на замовлення, лаунж навколо каміна, а також кілька тихих місць для сидіння, де мешканці можуть насолоджуватися самостійною діяльністю, як читання, прослуховування музики чи просто роботи.

Майже всі меблі були спроектовані компанією Цумптор, у тому числі дерев'яний обідній стіл, сидіння оббиті фіолетовою тканиною, а також маленькі рожеві стільці в спальнях та багато інших елементів

"Під великим дахом є центральний соціальний простір, у вас є п'ять спалень, кожна з яких має власну ванну", - сказав архітектор. "Так, це можливо схоже на готель, але тут все унікальне, ви готуєте, спілкуєтесь, відпочиваєте, багато речей робите разом на самоті далеко від міської метушні".

Будівля знаходиться на місці зруйнованого будинку 1940-х років. Декілька деталей з старої нерухомості залишилися - гексагональний дворик за межами кухні, і безліч соснових дерев Монтерей, які зараз понад 20 метрів у висоту.

Але Zumthor стверджує, що його будинок буде старіти набагато краще, ніж його попередник :)

Будинок буде доступний для короткострокових відпусток вже цього року.