Large 40fa4631720767.565dea147c38c

Як дізнатися власника нерухомості через держреєстр

Журналісти газети «Сегодня» провели експеримент і перевірили як дізнатися власника нерухомості через держреєстр України.

Як відомо 6 жовтня, в Україні відкрили доступ громадян до Реєстру прав на нерухоме майно. Журналісти «Сегодня.ua» протестували новий державний сервіс.
Щоб отримати інформаційну довідку про власників нерухомості, Вам в першу чергу, потрібно зареєструватися на порталі Мін'юсту і в Кабінеті електронних сервісів. Таку вимогу закріплено постановою Кабінету міністрів №786 від 30 вересня 2015 року.
При реєстрації у Вас попросять розкрити своє ім'я, по батькові та прізвище, а також ввести ідентифікаційний код (ІПН) і серію-номер паспорта. Сканувати документи необхідності немає - досить просто ввести свої дані.

 

Після реєстрації можете зайти в розділ «Державні реєстри», підрозділ «Державний реєстр речових прав на нерухоме майно» і вибрати пункт «Отримати інформаційну довідку». Після цього починається введення даних. Перший крок - свої власні дані, ті ж, що і при реєстрації на порталі.

Далі користувачеві пропонується вибрати, за яким критерієм шукати інформацію:

  • по адресу;
  • за реєстраційним номером об'єкта нерухомості;
  • по кадастровому номеру ділянки;
  • по ідентифікаційним даним фізичної особи;
  • по ідентифікаційним даним юридичної особи.

Щоб дізнатися, якою нерухомістю володіє конкретна людина, вибираємо пошук за ідентифікаційними даним фізособи. Тільки ПІБ недостатньо для оформлення повного запиту - потрібен щей ідентифікаційний номер «реципієнта», а також його серія і номер паспорта. Втім, система пропускає і не до кінця заповнені запити.

 

На цьому етапі користувачів попереджають, що наповнення Державного реєстру прав здійснюється за заявочним принципом, і інформація з паперових носіїв до нього не переносилася автоматично. Тобто, в інформаційній довідці буде відображена тільки інформація, наявна в реєстрах.
Ймовірно, саме з цієї причини нас чекала невдача - у відповідь на запит ми отримали повідомлення: «Нічого не знайдено».
Якщо вірити покроковій інструкції, наданою до Мін'юсту, в разі, якщо інформація була б знайдена, користувач б перейшов до кроку «Оплата в online-режимі». Після оплати послуги інформаційна довідка буде показана на екрані Вашого монітора і вислана на email користувача, запевняє міністерство.
Вартість послуги становить 17 грн (без комісії банку).
У нашому випадку комісія склала 3 грн. Одержувачем вказано Держказначейство України.
У день перевірки роботи електронного сервісу журналістами «Сегодня», сайт Кабінету електронних сервісів працював нестабільно - після кожного кроку сторінки надовго «зависали», а часом браузер і зовсім видав помилку.

Джерело