Large 03

Основні принципи архітектурної фотографії. Michael Toye

Основні принципи архітектурної фотографії Michael Toye. Michael Toye професійний фотограф, із Лондона, спеціалізується на архітектурі і ландшафті.

У всіх сферах діяльності , хоч і не завжди, звичайно, результат залежить від вкладених зусиль. Але я перший хто допускає, що будучи озброєним лише кількома простими техніками, Ви зможете зробити чудові архітектурні фото і схилити вагу на свою сторону.

Думаю, що привабливість фотографій походить від туристів. Всі ми фотографуємо, хоча деякі роблять це менш стильно і витончено ніж інші - так, Підтримувачі Пізанської вежі, я говорю про Вас! Так ось, стоячи перед чудовим історичним будинком, не думаючи ні про що крім того, як помістити всю цю красу на екран фотоапарата, ти знімаєш.
У мене є список, який я подумки переглядаю, коли йду повз будівлі, які чіпляють мій погляд. Таким чином, наступні техніки, застосовні до всіх видів фотографії, але для архітектурної фотографії вони особливо хороші.

ЩО ФОТОГРАФУВАТИ?

У більшості випадків відповідь на питання, що фотографувати, а точніше що привертає Вашу увагу буде очевидна. Це досить просто, я розумію, що такі думки здаються Вам трохи зайвими, але це далеко не так. Свідома візуалізація, того що Ви вважаєте цікавим в цій споруді, допоможе Вам краще розібратися в тому, як скомпонувати кадр, для отримання максимальної вигоди з особливої будівлі.
Але відвернемося від особливостей. Ось кілька основних помилок, яких варто побоюватися. Тримайте горизонталі горизонтально, а вертикалі вертикально, а також переконайтеся в тому, що Ваше зображення досить різке. Ви можете порушити деякі або всі з цих правил, але завжди, спочатку, спирайтеся на ці міркування, так як немає зображення більш непрофесійного, ніж криве або нечітке.
Більшість композиційних рішень, використовуваних архітектурними фотографами, будуть представлені нижче.

НАПРАВЛЯЮЧІ ЛІНІЇ

Перспектива і глибина зазвичай підсилюють напрямні лінії, але ще краще розкриває їх сцена, яка направляє погляд глядача по передбачуваному шляху. Елементи на зображенні вище - ескалатор, поглиблення в даху і сходи які йдуть вдалину. Все це спрямовує Ваш погляд вгору, і веде його до виходу. Кривизна решіток на даху, потрібна для кінцевого фокусування. Я хотів щоб дивлячись на це зображення, глядач брав участь в невеликій подорожі. Така перспектива, зі спотвореним ескалатором, була обрана для того, щоб передати глядачеві відчуття масштабу. Це дуже важливо з огляду на те, що більшість не відвідувало цю особливо грандіозну станцію лондонського метро.

ДОМІНУЮЧИЙ ФАСАД

Будівля, показана на картинці зверху, досить не красива, також вона оточена іншими не надто гарними будівлями ... але майстерно зроблений фасад є винятком (на фото фасад лікарні "Moorfield's Eye"). Там так багато скла, на балконі, на вивісках, гра світла просто вражаюча. А іншим композиційним елементом, з яким кожен з нас зустрічається, що абсолютно нормально, є правило третин; невидима сітка, на якій Ви розміщуєте фокусні об'єкти вздовж ліній і на їх перетині. І це працює! Ви завжди повинні враховувати це, коли вибираєте ракурс, навіть якщо думаєте інакше.

СПЕЦИФІЧНІ ДЕТАЛІ

Я люблю гвинтові сходи. Вони являють собою вражаючу деталь будівлі, що контрастує зі звичайними прямими лініями і кутами, які зазвичай можна знайти в архітектурних фотографіях. Це один з королівських будинків в Лондоні. Але в таких фото мало контексту, видно, власне, тільки самі сходи, але ви поняття не маєте як виглядає інша частина будівлі, тому це не у всіх випадках добре.

КОНТЕКСТ ОБСТАНОВКИ

Ці дверні проходи з'єднують суміжні кімнати в сімейному гуртожитку. Ця будівля, знаходиться у пустелі Намібії, місто Колманскоп. Давним-давно в цьому місті жили працівники місцевого алмазного кар'єру зі своїми сім'ями. Піски пустелі Наміб просочилися в ці будинки і разом із стінами, рамами вікон та дверей сприяють реальному сприйняттю занедбаної будівлі.

СИМЕТРІЯ

Я вибрав цю спадну лінійну композицію, в Лондонському музеї природної історії, для того щоб дати глядачеві реальне відчуття глибини. Сила цього зображення в симетрії, а також в горизонталях і вертикалях, які також надають глибоке враження.
Ах, таки так. Не забувайте подивитися вгору!

Michael Toye, професійний фотограф із Лондона, спеціалізується на архітектурі та ландшафті.