Large buchner brundler architekten rory gardiner missionsstrasse house archchannel com 02

Будинок Missionsstrasse в Швейцарії

Колись це була вілла з великим комплексом допоміжних будівель, зараз це приклад яскравого перетворення і нового життя. Вузька доріжка веде до паркового двору захищеного від вулиці. У його задній частині на додаток до вілли розташованої на території, була побудована службова будівля відокремлена масивною стіною та мала підсобні приміщення зі стайнями та житловою зоною для прислуги. Вілла з комплексом була побудована в 1880 р. до сьогодні зберігся тільки будинок для прислуги, який був реконструйований і тепер використовується як житло.

Будинок в різний час використовувався для різних цілей, наприклад тут колись було ательє, але по своїй суті залишився в початковій типології. 

Завдяки двостороннім брандмауерам, до яких існуюча будівля примикає, майже всередину існуючої будівлі не проникало пряме денне світло. Архітектори зуміли вирішити несприятливу світлову ситуацію щоб зробити приміщення придатними для життя. Існуюча конструкційна система перекрита бетонною конструкцією, вилитою на місці, що створює різноманітні простори різної форми, включаючи два атріуми, які пропускають світло до рівня освітлення дворику в саду.

Дахові вікна наповнюють об'єм будинку природною яскравістю, а отвори різної форми в бетонних панелях пропускають світло далі в інтер'єр будинку. Попередньо напружені балки забезпечують великі прольоти. Бетон у різних фактурах, гладко оштукатурені поверхні та стіни з натурального каменю, а також елементи з дуба та ялиці надають інтер’єру відчутну та живу матеріальність.

Історичний фасад з цементного каменю зберігає свій характерний вигляд; тільки вікна з масиву дуба відносяться до нового. Дах знову вкритий екологічним шифером як колись. Бічний фасад відкривається подвійними розсувними дверима. 

Більше інформації у фотографіях, до речі, на сайті архітектурного бюро Buchner Bründler Architekten можна побачити багато яскравих прикладів архітектурних проєктів, які після реконструкції оживають по-новому.

 
Назва: Missionsstrasse House
Локація: Basel, Switzerland  / Базель, Швейцарія
Функція: приватний будинок / реконструкція
Площа: не відомо m²
Статус: реалізовано в 2019-2020 році
Архітектура: Buchner Bründler Architekten
Фото: Rory Gardiner, Maris Mezulis