Large copenhill energy plant archchannel com 03

CopenHill Energy Plant / Завод по переробці відходів в енергію та міський центр відпочинку

Місце:
Копенгаґен, Данія / COPENHAGEN, DENMARK
Функція:
Завод по переробці відходів в енергію / Міський центр відпочинку 
Площа:
41 000 m²
Статус: 
реалізовано в 2019
Архітектори проєкту:
Bjarke Ingels Group / BIG

Архітектурне бюро BIG - Bjarke Ingels Group реалізувало проект заводу з переробки відходів в енергію в Копенгагені, Данія. Об'єкт CopenHill Energy Plant не звичайний завод, а об'єкт - після якого промислова архітектура вже не буде такою, як була до цього. Цей комплекс з гірськолижним схилом, стежкою для хайкінга і стіною для скелелазіння, також одночасно виступаючи міським центром відпочинку та екологічної освіти, перетворюючи соціальну інфраструктуру в архітектурну пам'ятку. Завдяки своєму розташуванню в промисловій набережній, нова електростанція додає гострих відчуттів для екстремальних видів спорту від вейкбордингу до картингу,

Завод перетворює 440 000 тон відходів на рік в чисту енергію, достатню для забезпечення електрикою і централізованим теплопостачанням 150 000 домівок.

Комплекс також включає десять поверхів адміністративних приміщень і навчальний центр для проведення семінарів і конференцій з питань сталого розвитку. Жителі міста і туристи можуть насолодитися панорамними видами в барі на даху будівлі. А зелений дах вирішує проблему мікроклімату в парку на висоті 85 метрів.