Large valentirov architects ukraine archchannel com02

Дитячий садок в Обухівці неподалік Дніпра

Обухівський садочок що неподалік Дніпра звели на місці пустиря всього за рік.
 
Проєкт за шведським зразком розробила дніпровська студія Valentirov & Partners. У садочку – величезні вікна – від підлоги до стелі. Це забезпечує «зв’язок» інтер’єру з ландшафтом.
 
«Це міф, що будівля із великими вікнами не може бути теплою та енергоефективною. Таку архітектуру мають навіть будинки у країнах із більш «суворим», ніж наш, кліматом – у Швеції, Данії, Норвегії, - пояснив головний архітектор Обухівського дитсадка Олексій Валентіров. – Головне – правильно спланувати споруду. Фасад садочка в Обухівці виходить на південь, а над вікнами є спеціальні навіси. Влітку, коли сонце «високе», будівля не перегрівається. Та навпаки – «низьке» зимове сонце додатково нагріває приміщення. Це перший дитсадок України, збудований за такою технологією». 
 
Назва: Дитячий садок в Обухівці
Локація: с.Обухівка, Дніпро, Україна
Функція: дитячий садок
Площа: 1800 m²
Статус: реалізовано в 2018 рік
Студія: Valentirov & Partners
 
Використали під час будівництва закладу й інші енергоефективні технології. На даху будівлі – сонячні батареї, поряд – власна альтернативна котельня. Для кожної із шести груп обладнали власну спальню та ігрову. Обладнали для дітей і музичну та спортивну зали. На подвір’ї – павільйони від сонця та великий дитячий майданчик.
 
Садочок в Обухівці розрахований на 115 малюків.
 
 
 
 
 
Джерела: valentirov.com, archdaily.com, Дніпровська обл. держ. адміністрація.