Large fuksas interview studio tour rome designboom 818 1

Візит до студії FUKSAS в Римі

Студія FUKSAS, штаб-квартира якої розташована в Римі, Парижі та Шеньчжені, очолюють художники, що стали архітекторами Doriana і Massimilano Fuksas. За останні 40 років, компанія розробила свій інноваційний підхід завдяки різноманітним проектам, починаючи від містобудівних концепцій до аеропортів, від музеїв до культурних центрів, від конгрес-центрів до офісів, від інтер'єрів до приватних будинків та колекцій дизайну.
 
На нещодавній поїздці до вічного міста, зустрічався зі студією Doriana and Massimiliano Fuksas, де вони обговорювали свою філософію з архітектури та визначали, що взагалі означає бути архітектором, художником, творчою особистістю? Більше інформації щодо проектів студії можна подивитись на сайті Fuksas.

massimiliano fuksas креативний процес над проектом

Що таке основна філософія Фукса?
 
Massimiliano Fuksas: насамперед, наша фірма проти стратегії. Ми не віримо в стратегію. Люди думають, що ми повинні давати щось інше, але не те, що ми намагаємося дати, це можливість вираження, можливість емоцій. Емоції та стратегія протилежні. Я не думаю, що ви повинні використовувати стратегію для емоцій. Можливо, ви можете використовувати емоції для стратегії, але ніколи не стратегію для емоцій.

У студії є кімната, призначена для масштабного макетуваняя різних проектів

Чи є щось із вашого минулого, яке вплинуло на роботу, яку ви виконуєте сьогодні?
 
Massimiliano Fuksas: що вплинуло на мене? Якщо ви не знайдете і якщо ви не подивитеся, якщо ви не торкнетеся, ви не навчитеся. Моє життя - це життя кожного.
 
Doriana Fuksas (DF): Я не почала одразу з архітектури, до архітектури я вивчала мистецтво. У мене є ступінь з історії мистецтва. Це було важливо, тому що до архітектури я вивчала історію архітектури. Мені було дуже цікаво, але я теж люблю сучасне мистецтво. Після цього я вивчала архітектуру з іншим мисленям. Це не те, що зараз дехто може подумати, що історія архітектури, значить все класично, як "мадонна ді мантенья", - але власне пропорції, кольори та матеріали впливають на те, як ви думаєте.
 
Massimiliano Fuksas: Я до архітектури, хотів бути художником, ніколи не архітектором. Через два роки я сказав: "можливо це не так вже й погано", але до цього я був художником ... просто художником.

Одна з конференц-залів, в студії 

Яке саме мистецтво вас цікавить?
 
Doriana Fuksas: Цікавить сучасне мистецтво, сучасне мистецтво завжди рухається і змінюється, і ви живете і зростаєте з ним.
 

Яка важливість мистецтва в архітектурі?
 
Massimiliano Fuksas: Це насправді проблема. Всі говорять, що вони зацікавлені в мистецтві. Не знаю, може їм все одно чи є інші якісь причини. Вони копіюють чужий текст, чужі зображення, чужі прийоми....Це жахливо для архітекторів! Треба звісно багато вивчати, дізнаватись про старе та нове, робити аналіз але ж ніяк не копіювати, а творити свій стиль та напрям! Шкода звичайно, що так відбувається, я думаю, що якраз суть полягає в тому, що ви або є унікальним творцем своїх робіт або ви не є ним! Ти звичайно можеш любити мистецтво, але це не значить що ти унікальний творець!

Деякі ескізи, намальовані в істинній формі Фукса

Кого ти вважаєш художником тоді?
 
Massimiliano Fuksas: що таке художник? Людина, яка має сильні емоції. Сильніше, ніж інші.
 
Doriana Fuksas: хтось, хто має відчуття. Навіть якщо це погане відчуття, то ця людина також може бути художником. Тому що художник не повинен бути як таким, що творить щось очевидне, а також може бути і людиною, яка робить не очевидні речі. Це ще одна форма мистецтва. От наприклад нещодавно відбувся конкурс віршів, а перемжним - став вірш, написаний автоматизованим комп'ютером. Ніхто не знав, хто це був, тому що ви подаєте роботу, і є журі, яке вибирає та оцінює, але виграшна робота, виявилась напрацюванням компютера, так, цей вірш написав комп'ютер! Звичайно, з'явилася людина, яка винайшла цей самий комп'ютер та програмне забезпечення, але і в цьому є якийсь елемент мистецтва.
 

Як технології допомагають вам у вашій практиці?
 
Massimiliano Fuksas: це велике спасіння і допомога для нас. Ми не боїмося використовувати нові технології які спрощують нам життя. Я живу так само кожен день як будь хто інший, але власне зміни в днях. У мене є кава, мій круасан і моя газета, але кожного дня змінюється газета, змінюється кава, змінюється смак мого круасана. Ти повинен жити сьогоднішнім життям, а не йти проти нього. Ви завжди маєте думати про те, що ви можете зробити для майбутнього? Важливо, скільки ми даємо іншим, а не те, скільки інші дають нам!

По всій майстерні, на стінах прикріплені моделі проектів

Doriana Fuksas: також, я люблю соціальні мережі. В певному сенсі це може бути жартом, але це справжнє джерело спілкування.
 
Massimiliano Fuksas: технології це як площа! Площа - це соціальний простір. Але тепер це віртуальна площа.
 

Яке відчуття ви хочете, щоб люди мали, коли входять у ваші будівлі?
 
Doriana Fuksas: добре почуватись. Бути здивованим!
 
Massimiliano Fuksas: будівля Roma Convention Center (зображення нижче) мені подібна до площі, як ми сказали. Під нею знаходиться місце для виставок, і все інше. Всередині є аудиторія, місце, де можна зупинитися і пообідати, або просто випити кави, щось на зразок цього. Працює вся будівля. Це ідея ... ви повинні відчувати себе нормально і оновлено. Це повинно бути місцем, де можна було б сидіти і залишитися.

Великомасштабна модель Roma Convention Center розроблена Massimiliano та Doriana Fuksas 

Яка роль мистецтва та архітектури в житті людей?
 
Doriana Fuksas: хороша архітектура може допомогти. Правильні пропорції - це місце, де ви почуваєте себе як вдома. Якщо ви живете в жахливому місці, у будинку, який не дуже приємний, ви не відчуваєте себе добре - це набагато складніше. Якщо ви можете допомогти людям жити краще, це важливо, треба допомагати. Це наша думка про архітектуру. Я думаю, що далі буде багато роботи щодо нових будинків - нового способу життя для молодого покоління. Будинки у нас зараз не для молодих людей з новими смартфонами та технологіями. Тому молодим людям не потрібно стільки місця, скільки було потрібно нам! Це не тільки стосується житла, а багато і інших функцій
 
Massimiliano Fuksas: наприклад, бібліотека. Уявіть майбутнє без бібліотек! Звичайно ніхто не говорить відмовитись від бібліотек, але ці функції дещо переформатуються в інші простори, і це цілком нормально.
 
Doriana Fuksas: щодо мистецтва, то це швидше за все сучасне віртуальне мистецтво, є багато віртуальних просторів, які допомагають нам покращити свій спосіб життя. Наприклад сервіс пошуку та короткострокової оренди житла по всьому світі Airbnb. Це ж круто і таких сервісів дуже багато, технології змінють спосіб життя, це велика справа. В цьому теж мистецтво.

Студія знаходиться в цьому будинку та розтягнута на трьох поверхах, наповненого багатою історією

Якщо вам дали можливість зробити проект у будь-якій точці світу, де б це було?
 
Massimiliano Fuksas: це має бути місцем з історією, культурно сильне місце, яке має ідеї для майбутнього, наприклад проект, який ми зараз робимо в Пекіні. (про це скоро дізнаєтесь...)
 
Doriana Fuksas: пустеля може бути красивою. Я також хотіла би щось в Індії, тому що я люблю цю культуру.
 
Massimiliano Fuksas: ми працювали у багатьох країнах. Але можливо, я хотів би зробити щось у скандинавії. Ми ніколи не проектували там. Це моя  любов! Тому що ці території мають гарну освіту, хорошу культуру, і вони не дуже заселені. Я це люблю!