Large tank shanghai open architecture archchannel com 001

Культурний центр Tank Shanghai / Шанхай, Китай

Місце:
Шанхай, Китай
Функція:
Культурний центр / Центр сучасного мистецтва 
Площа:
10845 m²
Статус: 
реалізовано в 2019
Архітектори проекту:
Open Architecture

Фото:
Qingshan Wu, INSAW Image, Fangfang Tian, Hao Chen, JJY Photo

 

В Шанхаї після шести років проектування та будівництва відкрився новий культурний центр і приватний музей Tank Shanghai, що розташовується в круглих цистернах.

Китай привертає наш погляд до своїх індустріальних ландшафтів - проект Tank Shanghai пекінської студії OPEN Architecture, який перетворив серію колишніх нафтових резервуарів у ряд художніх галерей / культурний центр

У минулому на цьому місці був розташований старий аеропорт Шанхая, а величезні круглі цистерни призначалися для зберігання палива. Із закриттям аеропорту зона пустувала, поки не почала перетворюватися в музейний кластер: спершу тут з'явився сучасний виставковий простір від Archi-union, потім почалося будівництво музею за проектом Девіда Чіпперфільда.  


Заручившись підтримкою влади підприємець і колекціонер Цяо Чжібінь, вирішив на власні кошти перетворити занедбані резервуари, в приватний художній музей/культурний центр.
Всього на території розташовано 5 колишніх цистерн нафтосховищ, які з'єднані між собою тунелями, але кожен при цьому виконує свою окрему функцію. Так, наприклад, один перетворили під концертний зал, а ще два - під ресторан і галерею. Будівництво комплексу почалося в 2017 році за проектом пекінської фірми Open Architecture, які описали свій проект як перетворення "сховищ палива в посудини культури, із збереженням характерних індустріальних рис"


Значна роль відведена в проекті на озеленення: паркову частину комплексу також планується використовувати як виставковий простір. Тут вже розташувалися два відкриті майданчики, парки і невеликі ставки. Ділянка уздовж набережної стане громадським простором. Тут висаджується «міський ліс», щоб повернути природу на освоєну територію.


Проект створений повністю на приватні інвестиції. «У мене немає ніяких партнерів, крім уряду, але вони в даному випадку просто управляють парковою зоною і не допомагали з фінансуванням», - пояснив Цяо.