Large kyiv food market archchannel com news29

KYIV FOOD MARKET

Киїівськиий ринок їжі або KYIV FOOD MARKET

 

місце: Київ, Україна

функція: громадська

площа: 2 000 м2

статус: реалізовано в 2019

фото: Євгеній Авраменко

Архітектура: balbek.com

 

Історія

КИЇВСЬКИЙ РИНОК ЇЖІ розташований у будівлі № 5 колишнього військового арсеналу, побудованого наприкінці 18 століття. Це прекрасний приклад промислової  архітектури, який відрізняється автентичним характером, що бере початок із багатої історії будівлі. Колись холодний і порожній простір, тепер він став точкою привабливості, де люди збираються разом, надаючи цьому місцю новий соціальний сенс.

Концепція

Концепція співзасновників полягала в тому, щоб зібрати найкращі київські ресторани під одним дахом, де кожен із них б, демонстрував блюда. Параметри меню не перетинаються, що зводить конкуренцію між закладами до нуля, і в той же час дозволяє задовольнити різноманітність смакових рецепторів. 

Зонування всього простору базувалося на сприйнятті громадськості та поведінковій психології. Вихідним моментом у плануванні простору було кругове розміщення фуд-корта по периметру простору. Він утворив зону приблизно з 300 місцями для сидіння в центрі. 

Конструкція

Оскільки в початковій архітектурі не передбачалося забезпечення телекомунікацій, викликом проекту була відсутність сучасної інфраструктури. Питання було вирішено шляхом приховування різних інженерних рішень під землею. 

 

Особливістю будівлі є її доступ до денного світла, що надходить через дах. Основна несуча конструкція даху та ферми збереглася в автентичному вигляді. Обрешітку даху демонтували, потім реставрували, перефарбовували, зміцнилии та остаточно встановили.