Large 41382183 26473110103

Лекція «Підходи до планування — від традиційних до сучасних» м.Київ

Лекція «Підходи до планування — від традиційних до сучасних»

Лектори: Нега Корде, Нішант Моді, Шріш Джасвал, Пракріті Мехта (IN)

Дата: 02.10
Час: 19:00
Місто: Київ
Місце проведення: Галерея ДУКАТ, вл. Рейтарська, 8Б
Вхід: за реєстрацією
Мова: Англійська

Індія - регіон, який колись складався з кількох королівств, султанатів та імперій. Регіон, який знаходився під британським колоніальним правлінням протягом 200 років, до дня незалежності Індії — володіє сьомим за величиною земельним банком і є другою за населенням країною у світі.

Історично склалося, що Індія мала оборонний планувальний підхід (форти), керуючись принципами пошуку та притулку. Вона має самопідтримуюче заплановане місто навколо природних ресурсів (Джодхпур). Це спричинило традиційне vastu shashtra, що базується та одночасно є науковим застосуванням вивчення космосу в його плануванні (Джайпур). Вона передбачає сучасні плани бачення (Чандігарх) та епоху планування на основі ідеології (Ауровіль).

Сьогодні сучасна політика та реформи підходів до спільного планування (Smart City) показали місце Індії на карті світу. Планувальні підходи та практики склалися від способу місцевого життя і використовувались в рамках систем управління та планування міста. Країна протягом всіх цих років, до і після незалежності, дотримувалася підходу "знизу", щоб досягти соціально-економічної екологічної стійкості, доступності та всеосяжності у своїх містах.

Лекція розкриє складність питань, ієрархії, мультиінституціоналізованих адміністративних установ, соціально-культурної різноманітності та інструментів, розроблених для вирішення завдань планування сучасної Індії. Лектори розкажуть про стратегічні плани Індії в різних просторових та адміністративних масштабах для досягнення інклюзивних та стійких міст.

"UFO"— це команда з чотирьох молодих архітекторів з Індії, які починаючи з 2017 разом проводять серію воркшопів для студентів та фахівців у Бомбеї (нині Мумбаї).

Нега Корде (Neha Korte) — архітектор, закінчила аспірантуру в університеті CEPT в Ахмедабад у 2011 році. Вона співпрацювала з Urban Design Cell, Sangath під керівництвом призера Прітцкерівської премії архітектора Балкрішна Доші, HCP та Pvt. Ltd. Ahmedabad. Зараз Нега доцент у Sir JJ College of Architecture, Мумбаї. Вона має глибокий інтерес до вивчення нових способів навчання — традицій, культури та архітектури.

Нішант Моді (Nishant Modi) — міський дизайнер, зацікавлений в дослідженні та плануванні публічних міських просторів. Він працював над декількома великими проектами з планування житлової та комерційної забудови.

Шріш Джасвал (Shrish Jaswal) — архітектор та міський планувальник, який навчався в School of Planning & Architecture, Нью-Делі, після чого стажувався під керівництвом призера Прітцкерівської премії архітектора Балкрішна Доші в Ахмедабаді.

Пракріті Мехта (Prakriti Mehta) отримала ступінь Магістра з міського дизайну в School of Planning & Architecture, Нью Делі. Вона вивчає вплив ландшафтного дизайну на поліпшення температурного режиму на рівні міста. Її робота «Мікрокліматичний ландшафтний дизайн» отримала нагороду Best Paper від Indian Institute of Technology у м.Роорк на Міжнародній конференції зі сталого антропогенного середовища у 2017 році.