Large 04

Літній будинок в Естонії

Затишний котедж на березі Балтійського моря в селі Мурастен, північ Естонії, розроблений в 2017 році архітектурною студією KUU architects.

Котедж являє собою модернізовану версію, традиційної дерев'яної будівлі у естонців, будівництво яких сходить ще до третього тисячоліття до нашої ери. Спочатку "koda" означало «місце для життя». Згодом їх основна мета змінилася, і з'явилися зовсім нові види кодів - місця для зустрічей з друзями і організації різноманітних творчих заходів. Котедж, розроблений KUU architects, складається з трьох невеликих хатин традиційної для кодів форми з кутовими дахами. Їх загальна площа становить 77 квадратних метрів.

Koda - одне з найдавніших естонських слів, спочатку означало «місце для життя», лінгвістично воно дуже близько до слів kodu («будинок») і koht («місце»). Koda в своєму первісному вигляді все ще використовується, хоча основне призначення вже змінилося.

Згодом з'явилися зовсім нові різновиди поняття koda: місце для зустрічей і занять музикою, ковальська справа, медитація; все це показує, наскільки глибокі корені цього явища в естонській культурі.

Каркаси будинків повністю виготовлені з деревини, а дах і внутрішні стіни оброблені натуральною модриною. Будинок, де обладнана сауна, пофарбована природньою смолою і має чорний колір. Усі будівлі міні-комплексу знаходяться на горі, яка служить відкритим майданчиком для відпочинку на свіжому повітрі.

В одній з будівель знаходиться соціальна зона відкритого планування - вітальня, їдальня і кухня, в іншій - спальня і ванна кімната, в третій - сауна. Будинок з вітальнею і кухнею з двох боків оточений великими розсувними скляними дверима, які виходять на терасу.

Перші дві хатини безпосередньо пов'язані одна з одною і утворюють головний будинок для житта, в якому можна комфортно проводити час в будь-яку пору року. Кутові дахи роблять приміщення високими і просторими, а встановлені в них трикутні вікна наповнюють простір природним світлом. Світлий інтер'єр та потік сонячного світла роблять житло особливо привітним і гостинним.

Фотограф: © Tõnu Tunnel