Large 621085087 1280x720

Прітцкерівська премія 2017

Лауреатами Прітцкерівської премії в 2017 році стали архітектори Рафаель Аранда (Rafael Aranda), Карме Піжем (Carme Pigem) і Рамон Вілальта (Ramon Vilalta), засновники бюро RCR Arquitectes.

  • Прітцкерівська пре́мія з архітекту́ри (англ. Pritzker Architecture Prize) — щорічна (з 1979 року) нагорода в галузі архітектури. Прітцкерівська премія вважається архітектурним аналогом Нобелівської премії. Заснована Джеєм Прітцкером разом з дружиною Сідні (власники всесвітньої мережі готелів Hyatt) у 1979 р. Розмір премії становить 100 тис. доларів США. Лауреат також одержує бронзову медаль, прикрашену орнаментом Луїса Саллівана.

Журі Премії змінило свої традиції та вперше присудило трьох архітекторів, крім того, не відомі широкій публіці.(24 травня 2017р.)

Студія була заснована в 1988 році, але протягом всієї своєї історії творча команда практично не працювала за межами регіону, і всі три десятиліття займалися вдосконаленням рідної Каталонії. Серед будівель, RCR Arquitectes демонструє наступне: театр La Lira в Ріполе (2011) розташований у провінції Жирона, спільне проектування з Хоаном Пікорбе, навісом для ресторану Les Cols в Олоха (2011), Винний завод у Паламос (2007 р.) Та Музей П. Сулавесі у французькому місті Родез (2014 р.) - співавтор з Яном Тржеетом

Музей Пьера Сулажа, Родез, Франція © Hisao Suzuki​

Спільний творчий процес, загальні принципи та поділена рівноправність архітекторів RCR Архітектури стали причиною того, що цього року члени журі головної світової архітектурної премії віддали перемогу цьому творчому тріо.

RCR Arquitectes заробили репутацію майстрів, надзвичайно уважними до архітектурного оточення, вони з особливою обережністю розміщують проекти в існуючому контексті та майстерно використовують матеріали для створення світла і тіні, маси та крихкості. Архітектори люблять використовувати у своїх будівлях сучасні матеріали, у тому числі вдруге перероблені пластик і сталь.

 

Дитячий садок El Petit Comte в Бесалу, Жирона, Іспанія

«Діапазон їх робіт варіюється від громадських і приватних просторів до культурних центрів і освітніх установ, - пояснює Том Прітцкер, голова премії фонду Hyatt Foundation. - Здатність органічно і щільно пов'язувати елементи навколишнього середовища, по-своєму для кожного місця, є свідченням їх руху і глибокої цілісності »

Деякі з робіт тріо RCR Arquitectes: