Large 244061

Просто "Зелений"

У Львові відкрився новий офісний комплекс класу «А», обладнаний сучасними енергозберігаючими технологіями. На даху будинку розташовані сонячні колектори, а також чілер з тепловими насосами, які нагрівають гарячу воду. Про це повідомляє прес-служба Львівської міськради. Це перший у Львові бізнес-центр з сертифікатом BREEAM.

Прикладом міжнародної Зеленої сертифікації служить розроблений в 1990 р британською компанією BRE Global метод оцінки екологічної ефективності будівель BREEAM (BRE Environmental Assessment Method), який використовується у всьому світі.

Автори: Archimatika

Тип: офісна будівля "Оптима Плаза"

Статус: побудований

Рік: 2016

Розташування: Львів, Україна, вул.Наукова 7Б

Замовник: компанія НДІ ПДВ ПРИ;

Маркетинговий аналіз: компанія DTZ;

Робоча документація: архітектурна студія One m2 Architects 

За методом підрахунку екологічної ефективності будівель BREEAM, британської компанії BRE Global комплекс отримав оцінку 'very good'.

Комплекс розташований в південній частині Львова, в районі перетину вулиці Наукової з вулицею Княгині Ольги. Ця частина міста відрізняється, з одного боку, розвиненою міською інфраструктурою: тільки уздовж вулиці Княгині Ольги вишикувалися в ряд, п'ять торгових центрів з аква-парком, між ними «крім того, зараз тут активно впроваджують технології« розумного міста »: встановлюють точки доступу до Wi-Fi, точки для зарядки гаджетів на зупинках громадського транспорту; введена система винагороди за сортування побутових відходів та оповіщення про вільні місця на автопарковках ». - говорить співзасновник архітектурної компанії Archimatika Дмитро Васильєв. Організація простору відповідає сучасному розумінню дружнього середовища.

Забудовник звернувся до архітекторів з проханням прокоментувати вже готовий проект бізнес-центру «коридорній» планування. «Ми проаналізували запропоновану нашими попередниками лінійну схему, показали замовнику, де буде коридор і наскільки він буде неефективний. Таке планування офісної будівлі морально застаріла, тут ніякі сучасні фасади не врятують ». В результаті Archimatika взялася за створення якісно нового проекту бізнес-центру, що відповідає вимогам часу не тільки за формальними зовнішніми ознаками, а й по суті.
 
Архітекторам вдалося відійти від застарілої лінійної структури, розбивши єдину композицію будівлі на три обсягу-ризалита, які надають ритмічність і дозволяють згладити ефект надмірної протяжності будівлі. Торцеві фасади кожного обсягу покриті металевими панелями, північний і південний - навпаки, віддані панорамному склінню, формуючи актуальний прийом «обгортання форми», що підкреслює контраст поздовжнього і поперечного. На покрівлі стилобату між ризалітами утворилися глибокі тераси з живими деревами.

Суцільне панорамне засклення південного фасаду, перекреслюють горизонтальні металеві системи затінення - вони дозволяють зв'язати естетику з енергоефективністю, влітку захищаючи офісні простори від спеки, а взимку - забезпечуючи додаткову інсоляцію за рахунок прорахованої архітекторами параметрику. Подібні ламелі встановлені і на торцевих фасадах: тут вони також захищають вікна від прямих сонячних променів.

Основний тон фасадів - зелений, кольори окисленої міді. «Спочатку ми розглядали стримано-діловий, сірий варіант колірного рішення. Замовника він влаштовував, а нам здався моторошно нудним. Всі будівлі, які стоять поруч, похмуро сірі, оброблені цементною штукатуркою. Ми хотіли, щоб наша будівля відрізнялося від радянської спадщини і виглядало свіжо, тим більше перед ним ростуть берези, які задають хороший фон. Ми вирішили підтримати зелений колір, але використовувати холодний відтінок, більш відповідний функції бізнес-центру », - говорить Дмитро Васильєв.

Один ярус підземної парковки доповнений паркуванням в рівні першого поверху, з боку двору. Тут фасад прикритий металевою сіткою, що дозволило забезпечити природну вентиляцію і скоротити витрати на установку системи димовидалення.

Корисна площа приміщень на кожному з поверхів становить близько 1900 м2. Це оптимальна площа для комфортної роботи співробітників великої компанії. Тричастинній поділ поверху на блоки дозволяє зручно розбити простір на дрібні офісні одиниці.

 

 

 

На даху «Оптима-Плази» встановлена ​​система сонячних колекторів, потужності яких достатньо, щоб забезпечувати гарячою водою весь бізнес-центр. Воду підігріває повітряний тепловий насос, за допомогою якого також опалюють будинок, якщо температура не опускається нижче мінус п'яти. Всі ці прийоми при проектуванні «Оптима Плази» Archimatika випробувала вперше.
 
Архітектори подбали і про громадські простори: зліва і праворуч від вестибюля передбачено місце для кафе і магазинів, які дозволять зробити «Оптима-Плазу» не тільки комфортним місцем для роботи, а й центром тяжіння для місцевих жителів. Розвитку інфраструктури району також служать передбачені перед будівлею бізнес-центру велопарковка і зарядні станції для електромобілів. Автори впевнені, що будівля задає високу планку для розвитку офісної нерухомості не тільки Львова, а й України в цілому, відповідаючи уявленням «креативного класу» про комфортне життя в місті.

Джерело матеріалу частково з archimatika та archi.ru