Large %d0%92%d1%96%d0%b7%d1%83%d0%b0%d0%bb%d1%96%d0%b7%d0%b0%d1%86%d1%96%d1%8f 006 200922

Архітектурний конкурс на кращу проєктну пропозицію клубного житла у м.Львові, вул.Коновальця. Що тут не так?

Ми не представляємо інтереси замовника та архітекторів, а висвітлюємо думку авторів видання Archchannel, яка полягає на аналізі з відкритих офіційних джерел.

 

З відкритих офіційних джерел відомо, що дана ділянка по вул.Коновальця, 114-116 по зонінгу м.Львова позначена як Г-5 - зона лікувальних установ. Як пише Pragmatika, цитата:

 

"В історичному районі Львова на місці дитячого санаторію зведуть елітарне житло"

 

Ми за проведення чесних архітектурних конкурсів, це дозволяє громаді та місту ознайомитися з попередніми проектними пропозиціями, та задатись питанням:
А що збудують біля мого дому?
А що отримає місто у такій відповідальній ділянці міста?
А як я можу долучитися до цього?
А чи не зашкодить це мені/моїй сім'ї/друзям/сусіідам?

 

Якщо на початку роботи є критичні порушення, які ставлять під сумнів чесність проведення конкурсу, це може працювати як один з прийомів для отримання фінального результату на користь забудовника чи власника ділянки. Ми провели конкурс, не пам'ятаєте? Так було 30 учасників і призовий фонд загальною сумою 20 тисяч доларів. Були переможці, премію отримали, всі задоволені які питання?

 

А головне питання звучить так:

Зонінг міста Львова вказує, що ділянка на якій проводився конкурс  клубного житла, зона Г-5 - зона лікувальних установ, то чому тут будують житло? Питання риторичне!

 

В Україні все частіше відбуваються такі речі і звичайно не на користь місту та учасникам. Пропонуємо перед участю, зважати на це, уважно вивчати матеріали завдання, щоб в майбутньому не бути заручником ситуації і не псувати свою репутацію!

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ми разом завжди можемо змінювати ситуацію, давайте розглянемо приклад:
Гіпотетично, у місті в наступному місяці відбудеться Архітектурний конкурс, призовий фонд загальною вартістю 50 тисяч доларів. Запрошуємо архітекторів взяти участь та заявити про себе!
Привабливо? Звичайно! Чому не скористатись?

Жюрі конкурсу: головний архітектор міста, професори, власники студій які проєктують для Apple та Sony, громадська організація та ін.

Але є одне але, можливо не всі звернули увагу, ділянка для конкурсу у власності міста і тут по генеральному плану міста до 2030 року має бути школа. А ми проведемо конкурс, збудуємо готель, а ще через декілька років зробимо бюрократичну путанину, потім земля перейде у іншу орбіту впливу, потім всі все забудуть бо це було давно і отримаємо готель у центрі міста у приватній власності.


А потім ви скажете, а хто це допустив? Так це влада, а де вона? Так вона змінилася, половина вже на тому світі і це було 20 років тому. Вам ще нагадають, що конкурс проводили, всі були за, які проблеми?

 

А якщо ми на наступний раз перед участю, прочитавши умови, я як учасник-архітектор скажу ні!? Тут щось не все чисто, це вдарить по моїй репутації та чесності. Я не беру участь в сумнівних подіях!


А якщо організатор на етапі тільки формування завдання про конкурс, скаже клієнту: нажаль я не можу взяти на себе відповідальність проводити конкурс, бо тут є багато не вияснених питань, які потрібно владнати перед тим як проводити конкурс.

А якщо жюрі, після ознайомлення теми та документів конкурсу, скаже: я не беру участь у сумнівних подіях. Моє кінцеве слово авторитетне і має занадто велику вагу щоб впливати на думку інших. Тому я відмовлюсь!