Large round sweden

Що таке пасивний будинок?

ПАСИВНИЙ БУДИНОК - ПЕРШЕ ЗНАЙОМСТВО

В нашій країні словосполучення «пасивний будинок» увійшло в побут досить недавно. Під ним розуміють будівлі, в яких витрати на опалення зведені до мінімуму, тобто зменшені приблизно в десять разів у порівнянні з тими витратами, які сьогодні несе середньостатистичний домовласник.

  • Пасивний будинок (нім. Passivhaus, англ. passive house) — енергоефективний будівельний стандарт, який створює комфортні умови проживання, одночасно є економічним і надає мінімальний негативний вплив на навколишнє середовище.

Пасивний будинок - загальновизнаний стандарт енергоефективного будівництва. Тисячі об’єктів пасивного будівництва були зведені у всьому світі. Причина такого успіху проста: стандарти пасивного будинку чітко визначені, працюють у всіх кліматичних зонах та забезпечують мінімальне споживання енергії. Дослідження показали - витрата енергії на опалення та охолодження пасивного будинку буде на 80 відсотків нижче, ніж у звичайних будівлях. В умовах швидкого зростання цін на енергоносії, це робить пасивний будинок економічно привабливим варіантом будівництва.

Для домовласників це також шанс отримати незалежність від викопних джерел енергії. Енергетичні потреби пасивних будівель настільки низькі, що вони можуть бути легко задоволені обладнанням, що використовує поновлювальні джерела енергії: сонячні колектори, пелетні або дров’яні каміни та теплові насоси різних типів.

Історія пасивного будівництва розпочинається в травні 1988 року, коли Wolfgang Feist та Bo Adamson поставили перед собою ціль - визначити фактори, які б дозволили підвищити енергоефективність будівель та встановити чіткі критерії енергозбереження. Спираючись на свої дослідження, і за допомогою архітекторів Bott і Ridder, вони розпочали в 1991 році будівництво в Дармштадті/Німеччина першого в світі пасивного будинку. Саме цей проект став прикладом будівництва майбутнього - високоефективний будинок з найвищим рівнем комфорту та мінімальним споживанням енергії. І сьогодні, терасний будинок, де проживають чотири родини, підтверджує свою ефективність та потребує менше 15 кВт-год/м2 на рік вже чверть століття.

Перший Пасивний Будинок, побудований у 1991 році в Дармштадті (Німеччина).

У теорії «пасивний будинок» відрізняється від звичайного не тільки якістю теплоізоляції. Особливі вимоги пред'являються до його конструктивних особливостей, якості вікон і дверей, інженерного оснащення.

Замість традиційних джерел енергопостачання пропонується використовувати альтернативні, наприклад сонячні батареї або ж системи, які черпають тепло з надр землі. Є чимало експериментальних проектів, в яких в тій чи іншій мірі реалізовані ці ідеї.

  • Архітектурна концепція пасивного будинку базується на принципах: компактності, якісного та ефективного утеплення, відсутність містків холоду в матеріалах і вузлах примикань, правильної геометрії будівлі, зонування, орієнтації по сторонах світу. З активних методів в пасивному будинку обов'язковим є використання системи припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією.

В ідеалі, пасивний будинок повинен бути незалежною енергосистемою, взагалі не вимагає витрат на підтримку комфортної температури. Опалення пасивного будинку має відбуватися завдяки теплу, що виділяється живуть в ньому людьми і побутовими приладами. При необхідності додаткового «активного» обігріву, бажаним є використання альтернативних джерел енергії. Гаряче водопостачання також може здійснюється за рахунок установок поновлюваної енергії: теплових насосів або сонячних водонагрівачів. Вирішувати проблему охолодження / кондиціонування будівлі також передбачається за рахунок відповідного архітектурного рішення, а в разі необхідності додаткового охолодження - за рахунок альтернативних джерел енергії, наприклад, геотермального теплового насоса.

http://nordicdesign.ru/chto-takoe-passivnyiy-dom/df