Large 04 1200px

У Львові завершився конкурс пам’яті Героям Небесної Сотні. ФОТО

У Львові завершився прийом робіт на конкурс із облаштування громадського простору пам’яті Небесної сотні. Загалом оргкомітет отримав 25 проектів від українських архітекторів, які вже від сьогодні можна оглянути на другому поверсі міської Ратуші.

Як розповів Юліан Чаплінський, головний архітектор міста, цей тиждень виставка отриманих робіт буде експонуватися для усіх охочих на другому поверсі львівської Ратуші. Попередньо в п’ятницю буде засідання журі, а вже в понеділок 20 лютого планують оголосити переможців.

Роботи можна переглянути також на сайті міської ради в рубриці «Небесна сотня». Є можливість залишити свої думки та відгуки про них у спеціальній книзі відгуків або надіслати на електронну пошту nebesna.sotnya@city-adm.lviv.ua.

Усі відгуки будуть передані журі. Проте, основний голос залишається за журі, а відгуки мешканців будуть як дорадчий орган.

«При визначенні переможців буде чотири основних критерії, за якими відбуватиметься обговорення: просторові якості роботи, композиційні якості, толерантність до ландшафту існуючого середовища, і найголовніше, емоційно змістове навантаження», - наголосив Юліан Чаплінський.

Як сказав Мар’ян Кардаш, відповідальний секретар конкурсу, географія учасників конкурсу доволі широка. Переважають в основному архітектори Львова, є кілька учасників з Києва, та одиночні учасники з Харкова, Дніпропетровська, Одеси, Луцька.

Відзначимо, що для переможців передбачено призовий фонд із міського бюджету у розмірі 180 тис. грн., тобто 90, 60 та 30 тис. грн. для першого, другого та третього місць відповідно. У складі журі – відомі архітектори, науковці, суспільні авторитети, а також міські посадовці.

Нагадаємо, що йдеться про створення громадського простору з меморіалізацією подій Революції Гідності на території вул. Кривоноса («Губернаторські вали») у Львові. Це вже другий конкурс на найкращий проект, адже за результатами попереднього журі переможця не визначило. Як відзначають організатори, цьогоріч рівень робіт значно вищий, аніж попереднього разу.

Роботи деяких учасників конкурсу (у довільній формі)

Всі конкурсні роботи можна побачити на виставці у міській Ратуші (2-ий поверх)

 

 232323 

 091809 

 110011 

 123123 

 140281 

 151291 

 151291 

 161837 

 200214 

 202188 

 700150 

 989075 

Офіційна веб-сторінка конкурсу за посиланням. Матеріал взято з сайту "Львівської міської ради"