Large logo archdaily archchannel com

Як опублікувати проєкт на ArchDaily?

ArchDaily - найпопулярніший в світі сайт про архітектуру, в місяць його відвідують 13,6 млн унікальних відвідувачів. Як відбираються проекти для публікації і що це дає архітекторам?

 

Сайт ArchDaily позиціонується як ресурс, де може заявити про себе абсолютно будь-яка архітектурна студія. У цьому його головна відмінність від класичних архітектурних журналів та інших відомих сайтів. Кожен день на Archdaily з'являються приблизно 60 нових матеріалів. Сайт щомісяця набирає 190 млн. переглядів.

Такого обсягу немає в жодного іншого архітектурного ЗМІ, тому і відбір ArchDaily досить спрощений. Публікацію не варто розглядати, як безумовне визнання. В першу чергу це хороший інструмент для просування архітекторів, а користувачі в свою чергу отримують повну картину того, що відбувається в архітектурному світі.

Для публікації підходять як реалізовані будівлі, так і візуалізації проєктів; обмежень по типології і географії також немає. Для початку потрібно завантажити папку з вимогами до публікації і подати заявку на англійській мові.

 

Декілька важливих порад до вашого проєкту перед публікацією:

 

Текст як каталізатор думки
ArchDaily опублікували статтю з рекомендаціями для тих, хто хоче побачити свій проєкт на сайті. У ній сказано, що текстові описи повинні об'єктивно і в повній мірі передавати суть проєкту, але в той же час залишати читачеві простір для роздумів - іншими словами, бути каталізатором думок.

 

Фотографії: чіткіше і крупніше
До заявки можна прикласти до 15 фото. Необхідно сфотографувати будівлю як зовні, так і всередині, виняток становлять лише інтер'єрні проєкти. При цьому фотографії повинні бути зняті при ясній погоді і без оптичних спотворень.

Фотографу важливо відобразити взаємини архітектури та контексту, але в той же час уникнути великої кількості людей, транспорту та інших відволікаючих елементів. Вітаються фото крупним планом, на яких продемонстровані деталі, обробка та матеріали.

Крім фото можна надіслати зображення в форматі GIF і посилання на відео на YouTube або Vimeo.

 

 

Плани і креслення: більше особистого, менше кольору
Для публікації буде потрібно шість видів креслень: генплан, план кожного поверху, два розрізи, два фасади, одна аксонометрія і одне креслення з конструктивними деталями. Якщо в проєкті є діаграми, їх також бажано додати. Креслення, перевантажені кольором і даними, не вітаються.

 

 

Навіщо це потрібно?
Говорячи про те, що дає публікація на ArchDaily, один із засновників порталу Девід Базульто (David Basulto) любить розповідати історію про першу роботу молодого архітектора Джанкарло Мазанті (Giancarlo Mazzanti).

Мазанті спроектував бібліотеку в трущобах колумбійського міста Медельіна. Він сам сфотографував будівлю і відправив проєкт на ArchDaily.

Фотографії були не надто хорошої якості, однак сам об'єкт справив на редакцію велике враження, і його вирішили опублікувати. Через три дні після виходу статті Джанкарло відправив у ArchDaily лист з подяками - до того моменту йому написали 14 журналістів з усього світу.

Через рік архітектор зустрівся з Базульто і розповів, що про його проєкт написали понад 200 разів. Крім того, у нього з'явилися замовлення в США і Кувейті, він став запрошеним професором в Університеті Південної Каліфорнії. Знаменитий фотограф Іван Баан (Iwan Baan), побачивши проєкт Джанкарло, вирішив зробити окрему серію знімків про колумбійську архітектуру.

Однак цей випадок публікації проєкту, можна вважати як виняток, проте іноді і таке трапляється.

 

 

Крім того, всі опубліковані об'єкти можуть поборотися за премію Building of the Year. Вона вважається однією з найдемократичніших у світі, так як переможців визначають голосуванням, в якому беруть участь всі зареєстровані на сайті користувачі. З декількох тисяч об'єктів вибирають 15 будівель, опублікованих в попередньому році.

Як з'явився ArchDaily?
Провісником сайту був портал Plataforma Architectura, створений в 2005 році двома чилійцями - архітекторами Девідом Базульто і Девідом Ассаелем (David Assael).

 

 

Перший час вони публікували кращі проєкти молодих бюро з Чилі, але потім почали писати про архітектуру в усіх іспаномовних країнах Південної Америки.

Поступаючи в архітектурну школу, ми всі мріяли опинитися на обкладинці журналу. Це означало б, що ми чогось досягли. Після цього ви не просто отримуєте привітання від колег - у вас з'являється багато замовлень.

Але молоді чилійські архітектори, як і архітектори з інших країн, не мають подібних зв'язків і можливостей. І якщо про вас ніхто не чув, то у вас немає шансів.

До 2008 року Plataforma Architectura стала найбільш популярним інтернет-ресурсом про архітектуру на іспанській мові. Тоді Девід і Девід вирішили зробити англомовну версію сайту, яка отримала назву ArchDaily. Через півтора року він став найбільш відвідуваним ресурсом про архітектуру в світі, випередивши колишнього лідера, сайт construction.com (зараз домен змінив власника і зайнятий не сферою архітектури)